ساخت وبلاگ تایپیست - طراحی وب سایت - کامپیوتر کمک jazebeha.com دانلود فیلم ایرانی نمونه سوال امتحانی موبر سان دپیل لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
سال گذشته دستیار هوشمند سیری میلیون‌ها کاربر را از دست داده

بازرگانی پرشین پیشرانه

محل درج آگهی و تبلیغات
نوشته شده در تاريخ يکشنبه 19 آذر 1396 توسط نیلوفر

سال گذشته دستیار هوشمند سیری میلیون‌ها کاربر را از دست داده

با وجود اینکه دستیار هوشمند کمپانی اپل (سیری) همچنان جزو محبوبترین دستیارهای دیجیتال هوشمند دنیاست، اما به تازگی گزارشاتی از سوی Verto Analytics منتشر شده Ú©Ù‡ نشان Ù…ÛŒ‌دهند، سال گذشته سیری اپل میلیون‌ها کاربر خود را از دست داده است.

persianpishraneh.com

بر اساس این گزارش، بین ماه Ù…ÛŒ Û²Û°Û±Û¶ تا مدت مشابه سال Û²Û°Û±Û·ØŒ سیری Û·/Û³ میلیون کاربر را از دست داده است، یعنی از Û´Û¸/Û· میلیون کاربر سال Û²Û°Û±Û¶ به Û´Û±/Û´ در سال Û²Û°Û±Û· کاهش یافته است. از سوی دیگر، محبوبیت رقیب جدیدش، آلکسا (Alexa) آمازون با رشدی از Û¸Û°Û° هزار کاربر آمریکایی در ماه Ù…ÛŒ سال Û²Û°Û±Û¶ به Û²/Û¶ میلیون کاربر تا انتهای سال، شاهد رشد چشمگیری بوده است. طبق گفته VertoØŒ آنهایی Ú©Ù‡ سال گذشته از آلکسا استفاده کرده‌اند، تعامل دائمی با پلتفرم آمازون اکو داشته‌اند.

عمده دلیل محبوبیت سیری در میان کاربران به خاطر آیفون Ùˆ اخیراً هم به خاطر کامپیوترهای Ù…Ú© Ùˆ آیپد بوده، پس چندان هم جای شگفتی ندارد Ú©Ù‡ هنوز هم سیری جزو برترین‌های حوزه دستیار هوشمند باشد. اما با افزایش محبوبیت اسپیکرهای هوشمند، Ùˆ درخشش آمازون در حوزه، این کاهش محبوبیت خیلی هم دور از انتظار نیست. در حقیقت با ظهور آلکسا، Ùˆ همچنین رقبایی چون Ú¯ÙˆÚ¯Ù„ هوم، Ù…ÛŒ‌توان دلیل این کاهش کاربر سال گذشته را متوجه شد. احتمالاً کاربران اخیراً به نتیجه رسیده‌اند Ú©Ù‡ صحبت کردن با دستیار هوشمندشان در منزل راحت‌تر از گفتگو با سیری در حین حرکت است.

با تمام این تفاسیر، اپل تلاش Ù…ÛŒ‌کند تا با اپل هوم پاد، بازهم جایگاه خود را در این حوزه حفظ کند. بدین ترتیب Ùˆ با Ú©Ù…Ú© اسپیکر هوشمند جدید، انتظار Ù…ÛŒ‌رود تا ماه Ù…ÛŒ Û²Û°Û±Û¸ تعداد Ú©Ù„ کاربران سیری به بیش از ÛµÛ° میلیون کاربر برسد.

persianpishraneh.comبرچسب ها : سال گذشته دستیار هوشمند سیری میلیون‌ها کاربر را از دست داده ،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | قدرت : راحت بلاگ